Pontjes in de Benelux


|
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
[]
|


|
(klik op de foto om te sluiten)
|
Helaas beschik ik (nog) niet over een foto van dit veer.
Als u mij een foto toestuurt, dan ben ik u daarvoor erg dankbaar.
Die foto kunt u mij toesturen op het volgende e-mail adres:
Gegevens
Deze veerpont is niet (meer) aktief
Over | : |
Noordhollands kanaal |
Soort | : |
Voetveer |
Type | : |
motorveerpont |
Opmerking | : |
Dit was een tijdelijk pontje (nou ja, meer dan een jaar) in verband met renovatie van de verkeersbrug. Inmiddels niet meer in de vaart. |
Lokatie | : | Google maps (52.616974 , 4.768249) |
Websites | : |
|
Beschrijving
Vanaf 22 maart 2019 wordt er een tijdelijk pontje ingezet over het Noordhollands Kanaal vlakbij de Leeghwaterbrug. Die brug vormt een belangrijke verbinding als zuidelijke rondweg van Alkmaar. Voor autos was er een alternatief in de andere rijbaan die versmald werd en in beide richtingen was te gebruiken. Maar voor fietsers was er geen andere mogelijkheid. Daarom zet de gemeente Alkmaar een gehuurd pontje in.
In eerste instantie zou het pontje net ten zuiden van de brug gaan varen. Maar na overleg met de Fietsersbond en omwonenden is op het laatst het pontje verplaatst naar een plek net ten noorden van de Leeghwaterbrug.
Volgens de eerste plannen zou het pontje tot het najaar van 2019 blijven varen, tot het tijdstip dat de brug weer in gebruik zou worden genomen. Blijkbaar is er nogal wat uitloop, want pas op zaterdag 28 maart 2020 voer het pontje voor het laatst.
Veerboot: (geen naam)
Geen foto. Beschikt u over een foto?
Als u die aan mij toestuurt, dan kan ik die foto hier plaatsen.
Type | |
Bouwjaar | |
Datum begin inzet | 2019.01.22 |
Datum einde inzet | 2020 |
Lengte | |
Breedte | |
Scheepswerf | |
Capaciteit | |
Opmerking | Als pont werd e-e-n van de verhuurponten van van Leersum uit Woudenberg ingezet. |
[ Naar boven ]